پاشنه مناسب برای کفش زنانه چقدر است

پاشنه مناسب برای کفش زنانه چقدر است اگر بگوییم، پاشنه کفش می تواند تأثیری شگفت انگیزی در تیپ خانم ها داشته باشد، اغراق نکرده ایم. شما با استفاده از کفش هایی با پاشنه مناسب می توانید استایل عادی خود را به یک تیپ جذاب تبدیل کنید.

برخی خانم ها دوست دارند از کفش هایی پاشنه بلند استفاده کنند، اما نمی دانند آن را با چه لباسی، ست نمایند. برخی دیگر، از پوشیدن کفش های پاشنه بلند می ترسند.

دیگر هم دوست دارند فقط کفش پاشنه کوتاه بپوشند تا راحت باشند. توجه داشته باشید که هر کدام از پاشنه ها با اندازه ای که دارند، تغییرات زیادی در استایل شما به وجود می آورند؛

بنابراین لازم است بدانید پاشنه مناسب کفش زنانه چقدر است و چگونه می توان آن را تعیین کرد. برای آگاهی از این موارد، با ما در ادامه این مطلب همراه باشید.

توجه داشته باشید که اگر مشکلی در پا، کمر و ستون فقرات خود دارید بهتر است از کفش چرم طبی زنانه استفاده کنید. این کفش ها متناسب با فرم پاها و به صورت استاندارد طراحی شده اند. در تهیه این نوع کفش از متریال با کیفیت و مرغوب استفاده شده تا از بروز عوراض در پاهای فرد جلوگیری کند.

پاشنه مناسب برای کفش زنانه چقدر است

چرا بعضی از پاشنه‌ها راحت هستند و برخی نه؟

پای ما، یک انحنای طبیعی دارد که بهترین ارتفاع پاشنه را برایمان تعیین می‌کند. زمانی که بدون هیچ کفشی راه می‌روید، آیا به طور طبیعی بر روی پنجه و یا پاشنه‌ی پا راه می‌روید؟ اگر چنین است، احتمالاً با کفش پاشنه بلند راحت‌تر هستید.

آنچه بیشترین تأثیر را بر روی انتخاب بهترین ارتفاع پاشنه کفش دارد، انعطاف‌پذیری مچ پای شما است و به سایز انحنای میان مچ پا و پاشنه (سینوس تارس) بستگی دارد. افرادی که مفصل مچ پایشان انعطاف کمی دارد، بهتر است از کفش‌های تخت استفاده کنند و مفصل‌های منعطف، از کفش پاشنه‌دار.

دیگر ویژگی‌های مهم کفش پاشنه بلند

انگشتان پای شما باید فضای کافی در جلو کفش داشته باشند و فشاری به آن‌ها وارد نشود، زیرا چنین فشاری، سبب مشکلات مختلفی برای پا خواهد شد.

علاوه‌ بر این، محل قرار گرفتن پاشنه کفش، باید در جای مناسبی باشد تا تعادل شما را به هم نزند. عرض پاشنه باید محدود باشد ولی نزدیکتر به سمت جلو شروع شده باشد که از مچ پای شما محافظت کند.

نباید کل فشار بر روی انگشت‌های پا باشد. باید اندکی ارتفاع در قسمت جلوی کفش وجود داشته باشد و پشت پا کمی کوچکتر باشد. این یعنی کفش پا را بالای قوس نگه می‌دارد و مانع سر خوردن و ایجاد درد می‌شود.

در نهایت باید کفش پاشنه بلندی با ساختار مناسب انتخاب کنید. چنین ویژگی‌هایی در کفشی با کیفیت ساخت خوب پیدا می‌شود که ارزان هم نخواهد بود.

بهترین اندازه‌های ارتفاع‌ برای پاشنه‌ی کفش

  • پاشنه‌های ۲٫۵ الی ۴ سانتی متر

این ارتفاع برای اکثر افراد مناسب است. اندکی قد را بلند کرده و قوس پا را نگه می‌دارد درحالی که تعادل بدن را نیز حفظ می‌کند. این ارتفاع پاشنه، بسیار زیبا و زنانه بوده و با کفش‌هایی با بند در قسمت مچ، بسیار زیبا خواهد بود.

  • پاشنه‌های ۴ الی ۶٫۵ سانتی متر

برای افزایش قد و اعتماد به نفس، عالی است و نسبت به پاشنه‌های کوتاه‌تر، تحسین‌برانگیزتر است. این ارتفاع برای کفش‌های جلوباز، پاشنه‌های مخروطی و یا کفش‌های بندی که دور مچ می‌پیچند، عالی خواهد بود و می‌توان هم مناسب محل کار و هم مهمانی از کفش‌های با این سایز پاشنه استفاده کرد.

  • پاشنه‌های ۶٫۵ الی ۹ سانتی متر

با این ارتفاع، می‌توانید کفش‌هایتان را در هر مناسبتی استفاده کنید؛ چه در اداره، چه در باشکوه‌ترین مراسم‌ها. اگر این پاشنه برای پای شما مناسب باشد، می‌توانید به سادگی از یک کفش برای تمام مناسبت‌ها استفاده کنید.

  • پاشنه‌های ۹ الی ۱۱ سانتی متر

تنها درصورتی که این پاشنه با زاویه پای شما مناسب باشد، استفاده از آن پیشنهاد می‌شود. به پاهایی که چنین زاویه‌ای دارند، پاهای رقاص گفته می‌شود.

چنین ارتفاعی را می‌توان با کفش‌های جلوباز استفاده کرد. با این حال، از کفش‌هایی که از مچ پایتان محافظت نمی‌کنند، دوری کنید. زیرا ممکن است به پای شما آسیب برساند.

  • پاشنه‌های ۱۱ سانتی متر به بالا

از پوشیدن کفش‌هایی با چنین ارتفاع تا حد امکان باید خودداری کنید، زیرا پا را در زاویه غیر طبیعی قرار می‌دهد و تعادل را به هم زده و به انگشت‌های پا، مفاصل و تاندون‌ها آسیب می‌رساند.

نتیجه گیری :

این مقاله درمورد ارتفاع پاشنه کفش و درد پا است. حتی اگر پاشنه بلند برای پای شما آزاردهنده نباشد، با این حال باز هم سرعت حرکت شما را کاهش می‌دهد و در دراز مدت، مشکلاتی برای مفاصل زانو ایجاد می‌کند.

سعی کنید به صورت روزانه از کفش پاشنه بلند استفاده نکنید و اگر سابقه‌ی مشکلات مفاصل داشته‌اید، دقت بیشتری رد انتخاب اندازه مناسب ارتفاع پاشنه‌ی کفش، داشته باشید.


جهت مشاهده جدیدترین مدلهای کفش های پاشنه بلند زنانه روی لینک کلیک کنید”


 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *