طریقه ست کردن با بوت چلسی مردانه

طریقه ست کردن با بوت چلسی مردانه، بوت‌های چلسی یکی از اجزای اصلی کمد لباس هر مرد شیک‌ پوش و خوش لباس هستند.

شکل و طراحی این بوت‌ها به صورتی است که هیچگاه دمده نمی‌شوند. این کفش‌های ساده اما پیچیده یکی از کفش‌هایی هستند که همه‌ی آقایان با هر سن و استایلی باید یکی از آن‌ها را داشته باشند.

در این مطلب به معرفی بوت‌های چلسی و نحوه‌ی ست کردن آن‌ها در استایل‌ها و موقعیت‌های مختلف می‌پردازیم.

بوت‌های چلسی بسیار متنوع، راحت و مدرن هستند و از مدل‌های جذاب و راحت جیر تا مدل‌های کلاسیک چرم را شامل می‌شوند.

طریقه ست کردن با بوت چلسی مردانه

فرقی نمی کند که به دنبال داشتن استایل غیررسمی هستید یا می‌خواهید استایل نیمه رسمی‌ای داشته باشید در هر صورت این بوت‌ها انتخاب‌های بسیار عالی هستند.

برای اینکه استایل شیکی با بوت چلسی داشته باشید فقط کافی است مدل دلخواه خود و چیزهایی که به خوبی با آن‌ها ست می‌شوند را انتخاب کنید.

بوت چلسی چیست

بوت چلسی یک مدل کفش است که به دوران ویکتوریا باز می‌گردد. این کفش توسط جی اسپارکس هال (J. Sparkes-Hall) که سازنده‌ی بوت برای ملکه ویکتوریا بود طراحی و ساخته شده است.


♦ جهت مشاهده و خرید جدیدترین بوت های مردانه کلیک کنید ♦


بوت‌های چلسی به گونه‌ای طراحی شده‌اند که به راحتی پوشیده و از پا خارج شوند، همچنین بدون بند بوده و در قسمت قوزک و مچ پا یک رویه‌ی لاستیکی یا پلاستیکی ولکانیزه شده دارند.

این مدل بوت مردانه در اصل هم برای آقایان و هم خانم‌ها طراحی شده است و طراحی کلاسیک آن شامل بلندی در قسمت مچ، پاشنه‌ای که کمی بلند است و زبانه‌ای که در پشت بوت وجود دارد و پوشیدن و درآوردن آن را آسان‌تر می‌سازد، است.نام فعلی بوت از محبوبیت آن در منطقه‌ی چلسی در بندن در دهه‌های ۵۰ و ۶۰ گرفته شده است.

بوت‌های چلسی چرم

هنگام اضافه کردن بوت چلسی به استایل دو مدل اصلی وجود دارند که می‌توانید مدل دلخواه خود را از میان آن‌ها انتخاب کنید. نخستین مدل بوت چلسی چرم کلاسیک است. این مدل به دلیل براق و صاف بودن ظاهر زیبا و شیکی دارد و می‌تواند به سادگی به عنوان کفش رسمی با بسیاری از استایل‌های شیک ست شود.

علاوه بر این همچنین می‌توان این بوت را با کت و شلوار برای موقعیت‌های رسمی هم ست کرد. در چنین مواقعی بوت چلسی چرم مشکی انتخاب بسیار مناسبی است.

همچنین برای زیبایی بیشتر می‌توانید مدل‌های براق را اتنخاب کنید. از سوی دیگر بوت چلسی چرم قهوه‌ای هم مدل مناسبی است و می‌تواند با استایل‌های نیمه رسمی، اسمارت کژوال و غیررسمی اداری ست شود.

بوت چلسی جیر

دومین مدل در دسترس بوت چلسی جنس جیر است. بوت‌های جیر چلسی غیررسمی‌تر از مدل‌های کفش چرم کلاسیک به شمار می‌روند و ظاهر زیبا و راحتی را ایجاد می‌کنند.

به همین دلیل این جنس بوت چلسی برای موقعیت‌های رسمی کمی غیررسمی است و با استایل‌های غیررسمی و اسمارت کژوال به خوبی ست می‌شود. مدل‌های جیر هم مانند بوت‌های چرم چلسی اغلب در رنگ‌های کلاسیک مشکی یا قهوه‌ای ساخته می‌شوند.

هنگام تصمیم‌گیری برای انتخاب بین رنگ‌ها به خاطر داشته باشید که مشکی بهترین رنگ برای ایجاد استایل رسمی‌تر است و قهوه‌ای استایل غیررسمی‌تری را به وجود می‌آورد.

استایل‌های مختلف با بوت چلسی

بوت‌های چلسی بسیار کاربردی بوده و می‌توانند با استایل‌های غیررسمی و رسمی پوشیده شوند. طراحی ساده و مرتب آن‌ها به این معنا است که می‌توانند مکمل تعداد بسیار زیادی از استایل‌ها بدون ایجاد نامرتبی در ظاهر شوند.

بنابراین فرقی نمی‌کند که این بوت‌ها را با شلوار جین یا کت و شلوار بپوشید در هر حال زیبا به نظر می‌رسند. ایجاد یک استایل زیبا با بوت چلسی به موقعیت بستگی دارد.

فرقی نمی‌کند که به دنبال داشتن استایل غیررسمی، اسمارت کژوال، غیررسمی کاری یا نیمه رسمی هستید بر انتخاب مدل بوت چلسی و لباس‌هایی که همراه آن‌ها می‌پوشید تاثیر می‌گذارد.

استایل غیررسمی

بوت‌های چلسی می‌توانند به سادگی برای ایجاد استایل‌های غیررسمی استفاده شده و جایگزین مناسبی برای کفش‌های کتانی به شمار می‌روند. با وجود اینکه می‌توانید هر دو مدل بوت یعنی چرم و جیر را برای داشتن استایل غیررسمی استفاده کنید اما بوت‌های جنس جیر ظاهر راحت‌تری دارند.

به صورت خاص‌تر بوت‌های جیر چلسی قهوه‌ای ظاهر غیررسمی جذابی را که به خوبی با سایر لباس‌ها ست می‌شوند ایجاد می‌شوند. سعی کنید این بوت‌ها را با شلوار جین اسکینی، تیشرت سفید و اورشرت یا بالاپوش جین ست کنید.

استایل اسمارت کژوال

علاوه بر اینکه بوت‌های چلسی می‌توانند به سادگی برای ایجاد استایل‌های غیررسمی استفاده شوند همچنین امکان ایجاد استایل‌های اسمارت کژوال با آن‌ها هم وجود دارد. این بوت‌ها به دلیل ظاهر براقی که دارند یکی از اجزای کلاسیک کمد لباس هستند که بسیار شیک به نظر می‌رسند.

موارد ساده مانند شلوار جین‌های مشکی، سویشرت یقه اسکی، کت‌های چهاردکمه در ترکیب با بوت‌های چلسی بسیار زیبا به نظر می‌رسند. هر دو مدل بوت چلسی یعنی چرم و جیر می‌توانند برای ایجاد استایل اسمارت کژوال به کار روند.

طریقه ست کردن با بوت چلسی مردانه

استایل کاری غیررسمی

در صورتی که فکر می‌کنید بوت‌های چلسی فقط برای موقعیت‌های غیرکاری و تعطیلات مناسب هستند باید در فکر خود تجدید نظر کنید. این بوت‌ها به اندازه‌ای کاربردی هستند که می‌توانند برای استایل‌های غیررسمی کاری هم استفاده شوند. نکته‌ی کلیدی در ایجاد بهترین استایل غیررسمی کاری با این بوت‌ها پیدا کردن تعادل است.

در ابتدا کار را با انتخاب مدل چرم بوت برای شیک نگه داشتن استایل آغاز کرده اما از انتخاب مدل‌هایی که بیش از اندازه رسمی هستند اجتناب کنید. سپس سایر اجزای استایل خود را غیررسمی اما متناسب با استایل کاری انتخاب کنید به عنوان مثال می‌توانید شلوار کتان، پیراهن آکسفورد و کت بلیزر را با هم ست کنید. در صورتی که کت یا پیراهن خود را چهارخانه یا طرح‌دار انتخاب کنید هم استایل اسمارت کژوالی ایجاد خواهید کرد.

بوت چلسی با کت و شلوار

بوت‌های چلسی همچنین انتخاب بسیار مناسبی برای موقعیت‌های نیمه رسمی به شمار می‌روند. این بوت‌ها جایگزین بسیار خوبی برای کفش‌های آکسفورد، بروژ و لوفر در ترکیب با کت و شلوار هستند.

تنها کاری که باید انجام دهید این است که بهترین و مناسب‌ترین مدل آن را انتخاب کنید. در صورتی که کت و شلوار مشکی یا طوسی می‌پوشید برای داشتن استایل رسمی و ترکیب رنگی همخوان بوت مشکی را انتخاب کنید.

در صورتی که کت و شلوار سرمه‌ای یا قهوه‌ای را انتخاب کرده‌اید می‌توانید بوت مشکی یا قهوه‌ای را ست کردن با استایل خود انتخاب کنید. همچنین این نکته را در نظر داشته باشید که باید شلوار به صورت مرتب روی بوت قرار بگیرد تا ظاهر درخشان و شیکی داشته باشید.


“جهت مشاهده جدیدترین مدلهای کفش شهرصندل کلیک کنید”

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *