چگونه چروک کفش چرم را ازبین ببریم

چگونه چروک کفش چرم را ازبین ببریم از اتو استفاده کنید.بله، بسته‌بندی کفش‌ها به صورت صاف کمک می‌کند. از کاغذهای قدیمی یا مقوا برای این منظور استفاده کنید و همیشه از بافر بین اتو و کفش استفاده کنید تا آسیب به آنها نرسد.

چگونه چروک کفش چرم را ازبین ببریم

راه حل برای خلاص شدن از چروک چرم کفش

اگرچه اتو داغ ممکن است به چرم آسیب برساند، اتوی با حرارت متوسط که روی پارچه مرطوب بین چرم و اتو قرار می‌گیرد، می‌تواند چرم را گرم کند و شکل آن را تغییر دهد. پس از اتو زدن، کفش را روی یک درخت کفش قرار دهید و یک هفته صبر کنید تا شکل جدید چرم تقویت شود.

استفاده از بخار باعث شل شدن چرم می‌شود و لباس را به وزن طبیعی خود برمی‌گرداند، چین و چروک‌ها را به سمت پایین کشانده و بیرون می‌آورد. از چوب لباسی یا قفسه بخاری ایستاده خود برای این کار استفاده کنید. حتی اگر اجسام چرمی بزرگ باشند، بخار همچنان چرم را به اندازه کافی شل می‌کند تا چین و چروک‌ها ته نشین شوند.

چگونه چین و چروک  را از بین ببریم؟

مواد مورد نیاز:

 • روزنامه
 • براق کننده یا نرم کننده کفش
 • ابزار
 • اهن
 • پارچخ
 • سشوار
 • درخت کفش
 • ظرف قابل استفاده در مایکروویو
  کفش به پای شما تعلق دارد و وقتی آنها را می‌پوشید، ممکن است چروک یا چینی به وجود آید. اما خبر خوب این است که می‌توانید از راهکارهای زیر برای حذف چروک‌های کفش چرم خود استفاده کنید.

استفاده از گرما

1.اتو

پر کردن کفش به‌طوری که شکل خود را از پاشنه تا قسمت پنجه حفظ شود، و بسته‌بندی کفش‌ها تا حد امکان با استفاده از کاغذهای قدیمی مانند روزنامه یا حتی مقوا و جوراب، می‌تواند به صاف کردن چین‌ها کمک کند.

همواره از بافری بین اتو و کفش استفاده کنید. قرار دادن اتوی داغ به طور مستقیم روی کفش ممکن است آسیب جبران‌ناپذیری به آن وارد کند. مراقب باشید کفش‌هایتان نسوزند!

پارچه‌ای را مرطوب کنید، مثل یک پارچه شستشو.

آن را مستقیماً روی چین قرار دهید (تا کردن آن اشکالی ندارد).

اتو خود را با دمای بین 60 تا 80 درجه فارنهایت روشن کنید.

حوله را در 10 ثانیه اتو کنید.
چین خوردگی بین فواصل زمانی را بررسی کنید تا به کفش آسیبی نرسد.
وقتی چین و چروک از بین رفت، اتو کردن را متوقف کنید، اما کفش را تا زمانی که خنک شود، پر کنید.
این تاکتیک روی کفش های چرمی بهترین کارایی دارد. می توانید آن را روی کفش های جیر استفاده کنید، اما ابتدا حوله را تا جایی که ممکن است فشار دهید. آب و جیر ترکبرای از بین بردن چین، اتو زدن با ترکیب گرما و رطوبت موثر است، که باعث نرم شدن مواد کفش می‌شود و چین خوردگی آن را کم کرده، حوله گرمای اتو از ایجاد علائم سوختگی در مواد کفش جلوگیری می‌کند.

2. کفش های خود را بخار کنید

این روش بر روی کفش‌های چرمی بهترین نتایج را از خود نشان می‌دهد و تنها نیاز به یک پارچه مانند دستمال یا حوله و مایکروویو دارد.

 • حوله را خیس کنید و با فشار به آن فقط مرطوبیت بدهید.
 • حوله را در یک ظرف مقاوم در برابر حرارت مانند پیرکس قرار دهید.
 • آن را به مدت 30 ثانیه در مایکروویو با درجه بالا گرم کنید.
 • یک درخت کفش را وارد کنید تا زمانی که کفش شما سرد می شود شکل آن حفظ شود.برای انجام این کار، ممکن است لازم باشد حوله را بیش از یک بار گرم کنید.

3.استفاده از سشوار:

 • سشوار را با درجه حرارت کم روشن کنید.
 • آن را در فاصله 8 تا 10 اینچی از کفش نگه دارید.
 • خشک کن را چند بار از روی کفش عبور دهید و سپس آن را روی کفش قرار دهید.
 • با انگشتان خود، چرم گرم را روی درخت کفش ببندید.در صورت نیاز این کار را تا زمانی که چین از بین برود تکرار کنید.

چرا چرم چروک می شود؟

هنگامی که با پوست های چرم طبیعی سروکار دارید، چین و چروک های چرم یک اتفاق عادی و به سادگی یک واقعیت زندگی است.

این بر زیبایی واقعی یا ارزش همیشگی آن تأثیر نمی گذارد. ناشی از حرکات طبیعی حیوان است. با در نظر گرفتن این موضوع، متوجه خواهید شد که الگوی دانه در مناطقی که چین و چروک ظاهر می شود، محکم تر است.

چروک کفش را بدون گرما ازبین ببریم

برخی محلول‌های برای حذف چروک کفش چرم نیاز به گرما ندارند. اما هرگاه از این روش‌ها استفاده می‌کنید، باید مراقب باشید که گرما ممکن است به کفش آسیب برساند، به ویژه در کفش‌های غیر چرمی که ممکن است خشن تر باشند. به همین دلیل، اگر این موارد را در نظر داشته باشید، ممکن است ترجیح دهید چین و چروک را با روش‌های بدون نیاز به گرما حل کنید.

پوک شدن چرم

ایجاد علائم فشار روی مبلمان چرمی. برجستگی‌ها یا چین و چروک‌ها ممکن است ناشی از نگهداری نادرست چرم یا شرایط حمل و نقل نامناسب باشند. برای تغییر شکل چرم تحت استرس و بدون چروک شدن، از تفنگ‌های حرارتی استفاده می‌شود.


جهت مشاهده جدیدترین مدلهای کفش مردانه کلیک کنید


0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *